Ta strona wykorzystuje pliki cookies . Więcej informacji
aktualności
foto
Biegaj, myśl, działaj – żyj!
Jestem młodym triathlonistą z kilkuletnim stażem, dziś mam budzik ustawiony na 5.00 rano, by wyjść na trening, i już wiem, że z taką samą determinacją i szczęściem jutro wstanę, by działać na innej płaszczyźnie życia – bo sport nie nauczył mnie łamania minut na maratonie, ale systematyczności i przesuwania granic.
czytaj dalej
>>
foto
Fantastyczny świat ceramiki
Wychowałam się w pracowni. Od najmłodszych lat spędzałam tutaj swój każdy urywek czasu - i bawiłam się gliną. Nie wyobrażałam sobie innej drogi dla siebie i tak się stało, że jestem tutaj do dzisiaj. Myślę, że będę tutaj jeszcze przez wiele, wiele lat. Daje mi to ogromną radość i satysfakcję.
czytaj dalej
>>
foto
Fireshow
Fireshow, czyli taniec z ogniem, świetna pasja i niesamowite widowisko.
czytaj dalej
>>
foto
Przekazać to, co w duszy gra
Słyszymy ją codziennie. Otacza nas zewsząd: w autobusie, kawiarni, szkole. Umila czas, wprawia w określony nastrój, a nawet kształtuje ludzką osobowość. Muzyka. Nawet jeśli sami jej nie tworzymy, nie moglibyśmy się bez niej obejść.
czytaj dalej
>>
foto
Małe dzieła sztuki
Wystarczy położyć się na łóżku, włączyć ulubioną muzykę, wziąć szydełko i włóczkę i po prostu próbować.
czytaj dalej
>>
foto
Zakręcona wokół kultury
Kawiarnia w galerii sztuki jest dla mnie idealnym miejscem do dalszego rozwoju. Służy nam bowiem nie tylko do organizacji poszczególnych wydarzeń, ale może funkcjonować przez cały dzień. Prowadzimy tutaj działalność kawiarnianą, parzymy kawę na różne sposoby, także alternatywne, podajemy herbatę organiczną czy robione na miejscu ciasta i desery.
czytaj dalej
>>
foto
OSS MAŁA WOJOWNICZKO!
Karate to sport dla wszystkich bez wyjątku! Nie ma tu ograniczeń wieku, wzrostu czy wagi, a dodatkowo opanowane umiejętności mogą być bardzo przydatne w życiu
czytaj dalej
>>
foto
Magia kreatywności
Chciałam stworzyć publikację z fantazją, inną niż wszystkie- przestrzenną książkę, której widok miałby wywoływać nieziemskie emocje. Elementy przestrzenne takie jak ptaki, stojące trawy drzewa... Chciałam, by wszystko było realistyczne. Pragnęłam znowu być dzieckiem, zrobić coś, po co sama chętnie sięgnęłabym w księgarni. Co roku od tamtego momentu robiłam książki o zwierzętach w różnej tematyce.
czytaj dalej
>>
foto
Pieśń Cieni
Ponieważ nie miałem żadnej gry, która w mojej opinii by się nadawała na wyjazd, pomyślałem o stworzeniu własnej.
czytaj dalej
>>
foto
Co robić w Bielsku?
Nudzisz się albo szukasz nowych alternatywnych form spędzenia czasu w Bielsku-Białej? Ten tekst jest dla Ciebie!
czytaj dalej
>>
foto
niespecjalne bazgroły.
Zawsze lubiłem rysować komiksy w zeszytach, które zawierały dużo więcej głupawych pasków rysunkowych, niż treści wyniesionych z zajęć. Między innymi właśnie dlatego dochodziło do takich sytuacji, jak zagrożenie z matmy w liceum, które paradoksalnie zażegnałem, wygrywając konkurs na film o treści „Matematyka nie kończy się w szkole” (wciąż dostępny na jutubach pod nazwą „Matma na plus”).
czytaj dalej
>>
foto
Jak z bajki...
Moja przygoda z cosplayem zaczęła się dobre parę lat temu przez zupełny przypadek. W wyniku małego zamieszania z pewną dziecięcą kreskówką i jedną perukową grupą na Facebooku dowiedziałam się, że coś takiego w ogóle istnieje i zakochałam się bezpowrotnie.
czytaj dalej
>>
foto
Na dwóch kółkach
Dzięki kolarstwu poznałam wielu fajnych ludzi, którzy są tak samo zakręceni jak ja. Zyskałam prawdziwych przyjaciół, zwiedziłam różne miejsca: byłam w Stanach Zjednoczonych, w Katarze oraz w wielu państwach Europy.
czytaj dalej
>>
foto
Coś więcej niż karty
Dla mnie tarot to jednak coś więcej niż karty. To wielka przyjemność i zaskakujące rezultaty.
czytaj dalej
>>
foto
Czekam, aż zgasną światła
Każdy był kiedyś w teatrze. Zabrała nas tam szkoła, rodzice, babcia, darmowa wejściówka, pasja... Czasami mam wrażenie, że urodziłam się w teatrze. Żadne inne miejsce nie harmonizuje tak mojej duszy.
czytaj dalej
>>
foto
Niesporczaki
Prawdopodobnie wielu z Was zapytanych o najbardziej wytrzymałe organizmy na świecie, jako przykład podałoby karaluchy. To fakt, stworzenia, które są w stanie wytrzymać ekspozycję na wysoką temperaturę, głód i osłabienie są rzeczywiście imponujące. Jednakże, przy naszym dzisiejszym bohaterze, karaluchy mogą uchodzić za delikatne księżniczki.
czytaj dalej
>>
foto
ŁAŁ – odkryj pasję, podsumowanie
Udało się! Trzy dni minęły! Bawiliśmy się w dzień i noc! 700 osób, 78 atrakcji, ponad 100 wolontariuszy i pasjonatów chcących podzielić się swoimi zainteresowaniami.
czytaj dalej
>>
foto
Spotkanie człowieka z człowiekiem
Już jako mały chłopiec odgrywałem scenki, a od 4 roku życia grałem na pianinie. Miałem kilka zespołów tanecznych... Granie w małych szkolnych sztukach dzieci i nastolatkowie traktują zazwyczaj jako hobby, a tym najważniejszym krokiem do zrobienia jest właśnie próba przetworzenia hobby na sposób na życie i zarabianie.
czytaj dalej
>>
foto
ŁAŁ – odkryj pasję, część 3/3 #Niedziela
Last but not least... Czyli ostatnia porcja atrakcji. Przedstawiamy, jakie atrakcje dla Was mamy trzeciego dnia wydarzenia, które odbędzie się już 21-23 września w budynku V Liceum Ogólnokształcącego. Jest tak różnorodnie, że myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!
czytaj dalej
>>
foto
ŁAŁ – odkryj pasję, część 2/3 #Sobota
ŁAŁ tuż, tuż... My już nie możemy się doczekać i cały czas ciężko pracujemy, aby przygotować dla Was jak najlepsze wydarzenie! A tymczasem kolejna, już druga, porcja atrakcji. Ważna szczególnie dla tych, którzy w piątek nie dadzą rady być z nami, ale w sobotę planują odwiedzić nas z samego rana... Zapraszamy
czytaj dalej
>>
foto
ŁAŁ – odkryj pasję, część 1/3 #Piątek
Cześć! Dzięki Waszym wiadomościom doskonale wiemy, że już nie możecie się doczekać, aż opublikujemy harmonogram i jesteście bardzo ciekawi, jakie atrakcje na Was czekają na kolejnym ŁAŁ!
czytaj dalej
>>
foto
Jak spędzić ciepłe popołudnie?
Zastanawiasz się, jak wykorzystać ostatnie dni wakacyjnej pogody? Jeśli nie wiesz, jak spędzić ciepłe popołudnie, ten tekst jest dla Ciebie! Przedstawiamy 5 propozycji spędzenia czasu w regionie.
czytaj dalej
>>
foto
Na zgięciu ręki
Moim życiem od wielu lat zawładnęła pasja: historia, kuglarstwo, podróże... Prowadzę własną Grupę Rekonstrukcji Historycznej – Drużynę Południe. Przez ten czas moje zainteresowanie tematyką stale się rozwijało. Polubiłem dreszczyk adrenaliny podczas walki w opancerzeniu i stalową bronią. Zajmowałem się wieloma rzemiosłami: płatnerstwem, kowalstwem, rzeźbiłem w drewnie. Tak naprawdę chciałem spróbować wszystkiego.
czytaj dalej
>>
foto
FIT Pasja
Uwielbiam motywować siebie i innych do działania, gdyż sprawia mi to ogromną satysfakcję. Jak się prawidłowo zmotywować? Jak wytrwać w swoich postanowieniach dotyczących odżywiania i treningów?  No właśnie... jak to zrobić?
czytaj dalej
>>
foto
Rycerz XXI wieku
Po dziś dzień nie żałuję swojej decyzji przystąpienia do Drużyny.  Z nią łączy się wiele wspomnień, które na pewno będę pamiętać do końca życia. Czuję się szczęśliwa robiąc coś, co sprawia mi tak wielką przyjemność, której nie spodziewałam się na samym początku.
czytaj dalej
>>
foto
Czym jest Postcrossing?
„Postcards connecting the world”. Głównym założeniem jest wymiana pocztówek na zasadzie 1:1, czyli ile pocztówek wyślesz, tyle otrzymasz. Bardzo fajne rozwiązanie dla osób, które chciałyby wysyłać i dostawać pocztówki, ale ich znajomi tego nie rozumieją...
czytaj dalej
>>