Ta strona wykorzystuje pliki cookies . Więcej informacji

Co robić w Bielsku?

slide

Nudzisz się albo szukasz nowych alternatywnych form spędzenia czasu w Bielsku-Białej? Ten tekst jest dla Ciebie!



Poniżej przedstawiamy 5 propozycji, jak można spędzić czas w Bielsku-Białej o każdej porze roku i bez względu na pogodę!



1. A może... kino?



Domyślamy się, że kino wcale nie wydaje się oryginalnym pomysłem spędzenia czasu. Pewnie wiele z Was spędza masę czasu, oglądając seriale czy filmy. Dlaczego więc piszemy o kinie?



Po pierwsze oglądanie filmów może być pasją – tak samo jak wszystko inne. Pragniemy przypomnieć tutaj cytat S. Kinga, który wspominamy, że przy każdej możliwej okazji, bo tak go lubimy: „Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym”. A filmami można się interesować!



Po drugie właśnie do tego zachęcamy – aby nie oglądać filmów bezmyślnie jako zabijacz czasu, ale zainteresować się nimi. Przeanalizować, zinterpretować, porozmawiać z osobami, które także ten film oglądały. Nasze odczucia mogą być totalnie różne!



Po trzecie w Bielsku-Białej i okolicach kin jest naprawdę dużo! I nie trzeba wcale iść do galerii handlowej. Możemy obejrzeć także mniej popularny film w Studio Filmów Rysunków! Kto z Was tam był?



2. Pokój pułapek? Witamy w Escape Roomie



W Bielsku-Białej znajduje się także kilkanaście Escape Roomów. Co to? Jeśli ktoś nie wie, to tłumaczy – ale bardzo skrótowo! Escape Room to rozrywka w formie gry – jesteśmy zamykani w pokoju, z którego próbujemy się wydostać. Brzmi nudno? Zdecydowanie takie nie jest! Rozwiązywanie zagadek za pierwszym razem może być trudne, ale nie ma co się zrażać. W każdym kolejnym pokoju idzie lepiej.



Ceny pokojów to zazwyczaj ok. 30zł od osoby, a jeśli chodzi o czas, to zazwyczaj mamy godzinę, aby się wydostać. Jeżeli zostajemy w tyle, a obsługa widzi, że np. nie radzimy sobie za dobrze, możemy prosić o wskazówki. Nie raz są one naprawdę zbawienne!



Jak wybrać pokój? Polecamy stronę lockme.pl zawierającą spis wszystkich Escape Roomów w Polsce wraz z ocenami i poziomem trudności!



3. Spacer po mieście. Może online?



Co prawda po Bielsku-Białej nie ma sensu chodzić i szukać krasnalów jak po Wrocławiu, ale mimo to Bielsko-Biała jest miastem niezwykle ładnym, przez wielu nazywanym „Małym Wiedniem”.



Aby dodatkowo umilić sobie spacer, można ściągnąć jakąś grę. Jaką? Pamiętam, jak kilka lat temu grałem w Ingress – grę działającą na wirtualnej rzeczywistości, w której dwie frakcje walczą ze sobą. Trzeba chodzić po mieście i walczyć o punkty, które są zabytkami czy pomnikami w realnym świecie. Później na podstawie map z tej gry wyszło Pokemon GO.



Jeżeli więc brakuje Ci motywacji do spacerów, polecam Ingress – może poznasz dzięki niemu nowe obiekty, na które wcześniej nie zwróciłeś uwagi, a codziennie przechodzisz obok?



4. Gokarty, kręgle, a może piłka nożna nawet jak pada?



W długie jesienne wieczory trudniej się zmotywować do biegania czy jazdy na rowerze. Zwłaszcza kiedy pada i jest tak zimno, że nie chce się wychodzić z domu. Oczywiście zawsze jest siłownia, ale czasem człowiek nawet jej ma dość.



Można postawić na wymagające mniej wysiłku rozrywki takie jak gokarty czy kręgle, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pograć w piłkę nożną czy siatkę ze znajomymi. Nie trzeba chodzić na SKS, można dogadać się ze znajomymi i wynająć salę właściwie w każdej szkole. Jak? Wystarczy zapytać dyrektora.



Oczywiście wiąże się to z jakimiś kosztami, ale jeśli każdy się złoży, to wychodzi po kilka złotych na głowę. Wcale nie dużo!



5. Gry planszowe!



Chińczyk, Monopoly i szachy? Jeśli tylko z tymi grami kojarzą Ci się planszówki, to masz naprawdę wiele do nadrobienia!



Od kilkunastu lat w sklepach możemy znaleźć naprawdę sporo gier przeróżnych gatunków i rodzajów gry. Strategicznych, szybkich, kooperacyjnych, ale także do grania do solo. Takich na kilkanaście minut, jak i takich, które ciężko rozegrać jednego dnia...



Jak zacząć, jeśli nie masz pomysłu w co grać? Najprościej spytać znajomych, czy nie mają swoich ulubionych gier. Jeśli nie albo nie masz pomysłu, do kogo się zwrócić, warto zapytać w sklepie czy wypożyczalni z grami. W takich miejscach – również w Bielsku-Białej często organizowane są spotkania, podczas których można pograć i poznać kogoś nowego.



Poza tym wypożyczenie to naprawdę fajna opcja, dużo tańsza niż kupowanie nowej gry, co do której nie jesteśmy przekonani.

autor

Kajetan Woźnikowski

Pomysłodawca ŁAŁ, student Politechniki Śląskiej, a przy tym nieprzeciętny megaloman i grafoman. Jego zainteresowania to w głównej mierze dziennikarstwo, filozofia i fantastyka.

8 listopada 2018
left
Poprzedni
wpis
Czym jest Postcrossing?
Pieśń Cieni
Następny
wpis
right