Ta strona wykorzystuje pliki cookies . Więcej informacji

Pieśń Cieni

slide

Witam, mam na imię Mikołaj, jestem uczniem 3 klasy V LO w Bielsku Białej. Przez ostatnie pół roku pracowałem nad moją własną grą karcianą – Pieśń Cieni.



Pieśń Cieni nie jest moim pierwszym i zapewne nie ostatnim pomysłem na grę towarzyską. Poważne pracę nad moją pierwszą grą zacząłem już w 3 klasie gimnazjum, jednak po około 200 godzinach okazało się, że zbyt duży poziom skomplikowania planowanej gry mnie przerósł.



Myśl o stworzeniu Pieśni Cieni pojawiła się w mojej głowie na około 3 miesiące przed tegorocznymi wakacjami, podczas których miałem pojechać na międzynarodową wymianę młodzieży.



Stworzenie Pieśni Cieni wiąże się bezpośrednio z moim wyjazdem na projekt „Participation for inclusion”, w który brała udział młodzież z sześciu krajów europejskich. Potrzebowałem na ten wyjazd jakiejś gry karcianej w języku angielskim, aby mieć co robić w czasie wolnym. Ponieważ nie miałem żadnej gry, która w mojej opinii by się nadawała, pomyślałem o stworzeniu własnej. Tak oto po 15 godzinach pracy nad grafikami i licznych konsultacjach ze znajomymi powstała angielska wersja Pieśni Cieni. Po powrocie z projektu okazało się, że niestety angielski język używany w grze jest dla wielu polaków niezrozumiały z powodu jego specyficzności, więc pojawiła się konieczność stworzenia polskiej wersji językowej.



Z rozpoczęciem prac nad nową wersją językową czekałem na pozyskanie zgody na używanie grafik, które tematycznie pasowałyby do kart i klimatu gry, którą otrzymałem już końcem września bieżącego roku. Już po upływie tygodnia od otrzymania grafik gra była gotowa do druku, a po kolejnym tygodniu odbyła się jej pierwsza prezentacja podczas Nocy z Grami w bielskiej Strefie Gry.



Pieśni Cieni jest grą dla 4-10 graczy, w której celem jest pozostanie ostatnim żywym graczem. W swojej turze gracz może wykonać 2 akcje, jedną z akcji jest zagranie z ręki karty, która przynależy do jednego z 5 typów (atak, odpowiedź, czar, przedmiot i cecha). Karty mogą mieć zarówno pozytywne (te zagrywamy na siebie), jak i negatywne działanie (które zagrywamy na przeciwników).

Gra zarówno w angielską, jaki i polską wersję gry cieszy się wśród moich znajomych dużym zainteresowaniem. Gdy się spotykamy, zawsze gramy co najmniej jedną partię.

autor

Mikołaj Tomalik

11 listopada 2018
left
Poprzedni
wpis
Czym jest Postcrossing?
Magia kreatywności
Następny
wpis
right